Merkur a Venuše

24. února 2008 v 15:50 | Kája |  Škola
Merkur........
Jižní pól MerkurMercury
Merkur je Slunci nejbližší planeta.
Merkur je nejmenší planetou Sluneční soustavy. Jeho oběžná dráha je ze všech planet nejblíže ke Slunci. Nepřítomnost atmosféry je příčinou velkých rozdílů teplot mezi osvětlenou a neosvětlenou polokoulí. Rozdíly dosahují hodnot téměř 700 °C. Na polokouli přivrácené ke Slunci může teplota vystoupit na téměř 500 stupňů. Na polokouli odvrácené panuje mráz až -180 °C.
Solar System - objects
Venuše........ VenušeVenuše v modrém RTG snímek Venuše
Venuše je druhou planetou od Slunce.
Je pojmenovaná po římské bohyni lásky a krásy Venuši. Je velmi podobná Zemi; někdy ji proto nazýváme "sesterskou planetou" Země. Protože je Venuše ke Slunci blíže než Země, najdeme ji na obloze vždy zhruba ve stejné vzdálenosti od Slunce., takže ji ze Země lze vidět jen před svítáním nebo po soumraku. Proto je někdy označována jako "Jitřenka" nebo "Večernice", a pokud se objeví, jde o zdaleka nejsilnější bodový zdroj světla na obloze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terushka:) Terushka:) | Web | 26. února 2008 v 19:26 | Reagovat

ta venuše nevypadá špatně:)) jako pouště v mém oblíbeném Egyptě!! ale ještě že bydlíme na Zemi, to vám řeknu, vždyť třeba na jupiteru bychom to nepřežili!!:-):D (jo, a jaké jiné planety ještě jsou? *anketa:-). no jo, vlastně, ještě ta planeta kytek Létajícího čestmíra!!:-)):D)

2 Kája»majitelka blogu Kája»majitelka blogu | 28. února 2008 v 18:33 | Reagovat

To máš teda Terushko pravdu......třeba ty malý planetky.......já je neznám,ale ňáký utčitě sou!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama