X Factor

23. února 2008 v 21:01 | Kája |  Televize

X Factor X Factor

Poprvé v historii dostanou šanci stát se hvězdami hudebního nebe zpěváci všech věkových kategorií, kterým poprvé budou konkurovat i maximálně šestičlenné vokální skupiny.
Diváci se v prvních střihových dílech mohou těšit na rekapitulaci dění na castinzích, které již na podzim proběhly ve Zlíně, Brně, Českých Budějovicích, Ostravě a Praze. Poté budou následovat semifinálová soustředění, na kterých již budou soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií. Každou kategorii bude "řídit" jiný porotce, který si sám nominuje čtyři nejlepší zpěváky do finále.
První finálový večer přijde na řadu 23. března 2008 a ozdobí jej vystoupení vítěze britského X Factoru z roku 2005 Shayna Warda. Shayne Ward v České republice představí první singl z jeho nového alba Breathless, které vyšlo na podzim 2007 v Británii a získalo platinovou desku. Singl If that´s OK with you dosáhl v anglické hitparádě na druhou příčku a v Irsku se stal dokonce číslem jedna.
X Factor přišel do Česka vůbec poprvé. "X Factor je pro mě šance," vysvětlil, co si pod názvem představuje moderátor soutěže Leoš Mareš. "Pro mě je to zase charisma," prozradil jeden z porotců Ondřej Soukup. A porotkyně Gábina Osvaldová dodala, "Já si pod X Factorem představuju něco, co nejde pojmenovat."
Factor je nová castingová show TV Nova otevřená pro zpěváky všech generací a poprvé dává šanci prosadit se i vokálním skupinám. Vítěz získá kromě kontraktu na vydání vlastního alba i finanční prémii milion korun, kterou může využít na rozjezd své profesionální kariéry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama